Haberler / Blog

Yerli Uydu 'Lagari' Türk Tarımının Hizmetinde

Teknoloji alanındaki proje ve ürünleriyle savunma sektöründe önemli bir rol üstlenen STM, yerli uydu teknolojilerinin kamu ihtiyaçlarına yönelik kullanılması hususunda T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı ile önemli bir pr ..

Devamı
"Mucize Bitki" Safranda Hedef 20 Kilogram

UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki tarihi evleriyle ünlü Karabük'ün Safranbolu ilçesine adını veren safranın soğanları toprakla buluşturuldu. UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki tarihi evleriyle ünlü&nbs ..

Devamı
Antep fıstığı 35 TL’den Tezgâhlarda

Gaziantep'te bu yılın ilk mahsul kırmızı kabuklu Antep fıstığı, kilosu 35 TL’den tezgâhlardaki yerini aldı. Gaziantep'in dünyaca ünlü ve kentin en önemli geçim kaynaklarından olan Antep fıstığının hasadı i ..

Devamı
11 Kasım’da Rekor Kırılacak

11 KASIM’DA SAAT 11.00’DA REKOR İÇİN DÜĞMEYE BASILACAK Yaz aylarında yoğun yangınlarla mücadele eden Türkiye Sonbahar ’da dikilecek fidanlarla Guinness rekorlar kitabına girmeye hazırlanıyor. Tarım ve Orman Bakanı ..

Devamı
Akhisar’da Üzüm Hasadı Başladı !

Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan teknik ekipler tarafından ilçedeki bağlarda yapılan olgunluk tespitlerinin ardından, yeterli kuru madde oranına ulaşıldığının tespit edilmesi ..

Devamı
Domuzlara Karşı ’Ses Bombalı’ Önlem

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde çiftçilik yapan Mustafa Özaydın, mısırlarına zarar veren yaban domuzlarıyla mücadelede denediği birçok yöntemden sonuç alamayınca "ses bombalı" önleme baş ..

Devamı
 Çaya Yüzde 15 Zam

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) kuru çay fiyatına yüzde 15 zam yaptı. Geçen haziran ayında da çaya yüzde 15 zam gelmişti. Sozcu.com.tr’nin Çay-Kur yetkililerinden aldığı ..

Devamı