Haberler / Blog

Yaz Soğanı Hasatı Başladı

Türkiye'nin soğan ihtiyacının yüzde 60'ını karşılayan Polatlı'da yaz soğan sökümü başladı. Türkiye'nin soğan ihtiyacının yüzde 60'ını karşılayan Polatlı'da yaz soğan sökümü başladı. Fakat çiftçiler Sakarya Nehri'nin kurumasıyla bera ..

Devamı
Kırsal Kalkınma Projelerine Yüzde 50 Hibe Desteği

Tarım ve Orman Bakanlığının Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Proje tutarı 2,5 milyon liraya kadar olan yatırım ..

Devamı
Tarıma Dayalı Yatırım Projeleri İçin Süre Uzatımı

Kırsal kalkınma destekleri kapsamındaki tarıma dayalı yatırım projelerinin tamamlanma tarihi 16 Eylül 2019'a uzatıldı. Tarım ve Orman Bakanlığının, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakk ..

Devamı
Hazineye Ait Tarım Arazileri Kullanıcılara Satılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının "Milli Emlak Genel Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair" tebliği, Resmi Gazete'de yayımlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, belediye sınırlarında meydana gelen değişikl ..

Devamı
Kuraklık Buğday Verimini Yüzde 60 Düşürdü

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşanan kuraklık nedeniyle buğdayda yüzde 60 oranında verim kaybı olduğu belirtildi. İlkbahar mevsimindeki rüzgarlar ve buğdayın olgunlaşma döneminde yaşanan kuraklık nedeniyle çift& ..

Devamı
Sel Ve Dolunun Vurduğu Sarımsak Fiyatları Uçuşa Geçti

Sarımsağın ana vatanı olarak bilinen Kastamonu'da yaşanan olumsuz hava koşullarından dolayı geçen hafta kilosu 15 liradan satılan Kastamonu sarımsağının fiyatı, bu hafta yüzde 100 oranında artarak 30 liraya ulaştı. Geçen hafta ..

Devamı