Haberler / Blog

Tarıma Doping

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk kalkınma planı olan ve 2019-2023 dönemini kapsayan On Birinci Kalkınma Planı TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. 11. Kalkınma Planı ile Söz konusu 5 yıllık dönemde çevresel, sosyal ve ekonomik olarak sürdürü ..

Devamı
Diyarbakır’da Bir Garip Hırsızlık Olayı

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde 29 büyükbaş hayvanı çalan 4 zanlı, hayvanları tıra yükleyemeyince yakalandı. Hayvanlarına kavuşan çiftçiye ise küpelerinin yapılmaması nedeni ile 29 bin lira ceza kesildi. Olay, Bismil ilçe merkezine 15 kilometre me ..

Devamı
Tarımsal Kalkınmada Dev Adımlar Geliyor

Tarımsal alanda dev adımlar geliyor. Kışlık sebze için doğa çiftlikleri kurulacak, genç çiftçilere kolay sigorta sağlanırken, elit tohum üretimine geçilecek. Ayrıca bitkisel üretimde mazot ve gübre deste ..

Devamı
Tarım ve Orman Şurası Tanıtım Toplantısı ile Başlıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı kısa, orta ve uzun dönem stratejilerinin belirlenmesine katkı sağlamak amacıyla yapılacak olan ve Türkiye’nin en geniş katılımlı sektör istişare platformu olması hedeflenen, III. Tarım ve Orman Şûrası ..

Devamı
Tarım Ürünleri Üretici Fiyatları Arttı

Tarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım - ÜFE), 2019 yılı Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 26,26 artış gösterdi. Bir önceki aya göre ise yüzde 2.97 azaldı. Tarım ürü ..

Devamı