Haberler / Blog

Fındık Tezgâha İndi! Kilosu 15 Lira

KARADENİZ'de ağustos ayında başlayacak olan fındık hasadına kısa bir süre kala, bazı üreticiler topladıkları çotanaklı kabuklu yaş fındıkları kilosu 15 liradan, Karadeniz Sahil Yolu üzerinde kurdukları tezgahlarda satmaya başl ..

Devamı
Meteorolojiden 13 İle Son Dakika Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Nevşehir ..

Devamı
Türkiye Bu Tohumları Bekliyor

Türkiye'nin kenevir üretim merkezi belirlenen Samsun'un Vezirköprü ilçesinde 150 yıllık yerli tohumla ekilen kenevirlerin boyu 5 metreye ulaştı. Bu sene 160 dönüme ekilen yerli kenevirden elde edilecek tohumları tüm ..

Devamı
Ziraat Odasından Sulama Yapan Çiftçilere Müjdeli Haber

Elektrik sayaçlarının her ay okunmasından dolayı mağduriyet yaşayan üreticilere Ziraat Odası Başkanı Tosuner'den müjdeli haber geldi. Samsun'un Bafra ilçesinde elektrik sayaçlarının her ay okunmasından dolayı mağdu ..

Devamı
BAĞ KÜLLEMESİ

BAĞ KÜLLEMESİ Uncinula necator  Mantari bir hastalıktır. Rutubetin yüksek olduğu durumlarda daha da dikkat edilmesi gerekir çünkü yüksek rutubet hastalık için çok uygun ortam oluşturur. Bağda yeşil budaman ..

Devamı
Ceviz Antraknozuna Karşı İlaçlama

Ceviz antraknozuna karşı ilaçlama zamanı gelmiştir. Ceviz antraknozu hastalığı ağacın yapraklarının kuruyarak dökülmesine ve meyveler üzerinde koyu lekeler oluşturarak zayıf meyve oluşmasına neden olmaktadır. Hastalıklı meyvele ..

Devamı
Doğru Silaj Yapımı İçin Pratik Bilgiler

Yeşil ve su bakımından zengin yemlerin havasız ortamda fermantasyona uğratılarak (ekşitilerek) saklanmasına silolama, bu işlem sonucu elde edilen yeme de silo yemi veya silaj denir. Ülkemizde çayır mera alanlarının kısıtlı, otlatma mevsimin ..

Devamı
Muğla'daki Orman Yangını Kontrol Altında

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Muğla'daki orman yangınının kontrol altına alındığını belirterek, "Can ve mal kaybımız yok Allah'a şükür, sadece içinde kimse olmayan butik otel, bir miktar etkilenmiş göz&uu ..

Devamı