Haberler / Blog

Denizli'de Yeni Bir Bitki Türü Keşfedildi

Denizli'nin Çameli ilçesinde 2200 metre rakımda "Denizli Yünlügelini" ismi verilen yeni bir bitki türü keşfedildi. Ege Üniversitesinden (EÜ) yapılan açıklamaya göre, Fen Fakültesi Öğ ..

Devamı
Tarım Krediden Tarımsal Girdilerde Sabit Faiz Uygulaması

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, kooperatif ortaklarının faiz oranlarında meydana gelen dalgalanmalardan olumsuz etkilenmelerinin önüne geçmek için tarımsal girdilerin ..

Devamı
En Pahalı Baharatta Hasat Başladı

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Karabük’ün Safranbolu ilçesiyle özdeşleşen ve kilosu 30 bin liradan satılması dolayısıyla “dünyanın en pahalı baharatı” olarak adlandırılan safran hasadı başladı. Gıda, ilaç, kozmetik gibi birçok ala ..

Devamı
Harran Ovasında Makineli Pamuk Hasadı Başladı

Türkiye pamuğunun yüzde 40'ının karşılandığı Harran ovasında beyaz altın olarak bilinen makine ile pamuk hasadı başladı.Harran ovasında tarım işçilerin yerine dev toplam makineleri aldı.Çevre ilçelerden Harra ..

Devamı
Pamuk Üreticileri Destekleme Primini Bekliyor

İzmir Ticaret Borsası (İTB) eylül ayı olağan meclis toplantısında konuşan İTB Meclis Başkanı Barış Kocagöz, pamuk üreticilerinin beklentilerini açıkladı. Destekleme prim miktarlarının bir an önce belirlenmesini istey ..

Devamı