Haberler / Blog

Fındık Timleri Sahaya İniyor

Ordu ​İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, fındıkta verim ve kaliteyi artırma çalışmaları kapsamında bir projeyi daha uygulamaya geçiriyor. Ordu Valiliği himayesinde, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü  ..

Devamı
Preseli Pamuk Yeni Bir Rekora İmza Attı

Preseli pamuk bugün yeni bir rekora imza atarak satıcısının yüzünü güldürdü. Şanlıurfa Ticaret Borsası'nda preseli pamuğun kilogramı 9,25 liradan satıldı.9,25 liradan satılan preseli pamuk borsada en yüksek &uum ..

Devamı
Beyaz Altında Buruk Hasat

Ceyhan Ziraat Odası Meclis Başkanı Yavuz Tezcan, önceki yıllarda pamuk hasadını bir bayram şenliğinde kurban keserek kutlarken bu sene tarladan pamuk değil cenaze kaldırır gibi üzgün ve umutsuz olduklarını söyledi. Çukurova'da pamuğun ayrı bir yer ..

Devamı
Ceviz Büyüklüğündeki ‘Fındık’ Şaşırtıyor

Ordu'da bir üreticinin bahçesinde yetiştirdiği ceviz büyüklüğündeki fındık, görenleri şaşırtıyor. Ordu'da bir üreticinin bahçesinde yetiştirdiği ceviz büyüklüğündeki fındık, görenleri şaşırtıyor. Kumru ilçesinde bir üretici taraf ..

Devamı
Hem Şekli Hem De Fiyatı Şaşırtıyor

Son zamanlarda Türkiye'de üretilmeye başlanan ancak çok yaygın olmayan ejder meyvesi, pazar tezgahlarında hem şekli hem de fiyatı ile herkesi şaşırtıyor. Amerikan kökenli ve İngilizce adı ile "dragon meyvesi" olarak bilinen tropikal ejder meyvesinin ağ ..

Devamı