Haberler / Blog

Bayraktar: Pamuk Fiyatları Son Bir Yılda Yüzde 26 Geriledi

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “Pamuk fiyatlarının son bir yılda yaklaşık yüzde 26 oranında geriledi. Tam da hem verimden hem de üretimden memnun olacağı esnada yaşanan bu durum, çiftçimizde büyük hayal kırıklığına sebep oldu” Türkiye Ziraat ..

Devamı
Bakan Müjdeyi Verdi: Ödemeler Yarın Başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli "İyi Tarım ve Organik Tarım Destek Ödemeleri 20 Eylül saat 18.00'den itibaren başlayacak." dedi. Tarım ve Orman bakanı Dr. Bekir Pakdemirli bugün katıldığı Kanal 24 kanalında yaptığı a ..

Devamı
Fındık Üreticisi Fiyattan Dertli

Karadeniz'de Ağustos ayının başında başlayan fındık hasadı tamamlanırken, üreticiler yüksek kesimlerde halen harmanda fındık kurutma işlemini sürdürüyor. TMO tarafından Giresun kalite fındığın 17 TL, levant kalite fındığ ..

Devamı
Alev Alan Biçerde 5 Ton Pamuk Kül Oldu

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde pamuk hasadı yapan biçer yüksek gerilimin hattının altından geçerken alev aldı. Yangında 5 ton pamuk kül oldu. İlçeye bağlı kırsal Dikili Mahallesi'nde pamuk t ..

Devamı
Antep Fıstığında Düşük Rekolte Yüksek Fiyat

Gaziantep'te 'yeşil altın' olarak bilinen Antep fıstığının hasadı sürüyor. Rekolte düşüklüğünün hüznünü yaşayan üretici, yüksek fiyatların ise sevincini yaşıyor. Çiftçi, ..

Devamı
Urfa'da 8 Ton Pamuk Bir Anda Alev Aldı

Edinilen bilgilere göre olay, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Kubik kırsal mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre Abdurrahman Ok isimli çiftçi bu yıl tarladan topladığı çuval içerisindeki pamuklar ..

Devamı
Kayseri Şeker'den Çiftçiye “Dijital Kart”

Kayseri Şeker, yazılımları ve patenti Kayseri Şeker’e ait olan dijitalleşmede yeni bir uygulamayı daha şeker pancarı sektörünün ve pancar çiftçilerinin  hizmetine sunmayı başardı.        ..

Devamı