Haberler / Blog

Avrupa Kuraklıkla Boğuşuyor

Avrupa rekor kıran sıcakların ardından bu kez de kuraklıkla boğuşuyor. Ekinlere zarar veren, su kesintilerine neden olan ve vahşi yaşamı tehdit eden kuraklık için uzmanlar daha hazırlıklı olmak gerektiğini söylüyor. Uzmanlara göre bu ..

Devamı
Düve Desteği Projesi 81 İle Çıkarıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, düve desteği projesinin 41 ilden 81 ile çıkarıldığını, bu kapsamda düve alan vatandaşlara düve bedelinin yüzde 40'ının hibe edileceğini açıkladı. Aksaray'ın da tarımda, ..

Devamı
Son Dakika: Motorin Fiyatına İndirim Geliyor

Motorin fiyatlarında bu gece yarısından itibaren 16 kuruş indirim yapılması bekleniyor. İndirimin 13 kuruşu pompaya yansıyacak. Söz konusu indirimin gerçekleşmesi durumunda İstanbul’da motorinin litresi 6.39 TL’ye, Ankara’da 6 ..

Devamı
Herkes domates sanmıştı, bakın ne çıktı

Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Küçükelmalı köyünde ektikleri patatesleri yeşermeye başlayınca patates dallarında domatesleri gören köylüler şaşkınlık yaşamıştı. Konuyla ilgili İlçe Tarım Müdürlüğü açıklama yaptı. Pazaryeri ilç ..

Devamı
Bağlar Belediyesi’nden Organik Tarım Hamlesi

Bağlar Belediyesi, vatandaşları meyve ve sebze üretimine teşvik etmek amacıyla ilçe merkezinde belediyeye ait olan araziler tarım alanlarına çevirerek tamamı hormonsuz ve organik meyve ve sebze bahçeleri oluşturuluyor. Diyarbakır’ın merkez Bağlar Be ..

Devamı