Haberler / Blog

Malatya’da İlk Kenevir Hasadı Başladı

Malatya'da izinli olarak yetiştirilen kenevir de ilk hasat gerçekleştirildi. İzinli olarak kenevir ekiminin yapıldığı iller arasında bulunan Malatya'da, Battalgazi elçesinde 1 dekarlık alana ekilen kenevir bitkisinde ilk hasat ger&ccedi ..

Devamı
Hatay'da Ahıra Giren Kurtlar Koyunları Telef Etti

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde ahıra giren kurtlar 15 koyunu telef etti, 45'ini de yaraladı. Alınan bilgiye göre, olay gece saatlerinde ilçeye bağlı 35 kilometre uzaklıktaki Gültepe Mahallesi'nde meydana g ..

Devamı
Üreticiye Dönümde En Az 5 Bin Lira Gelir Sağlayacak

Lavanta üretimi Gümüşhane'de ilk kez denendi ve yüzde 100 başarıya ulaşıldı. Çiftçiler 1 dönüm lavanta bahçesinden 30 yıl boyunca her yıl 5 bin lira kazanacak. Türkiye'de adını değerli bir mad ..

Devamı
Şentop Ve Pakdemirli Yerli Ve Milli Elektrikli Traktörü Test Etti

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yerli ve milli elektrikli traktörü test etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iştirakleriyle gerçekleştirilen İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Ayazağa Kampüsü'ndeki Ab ..

Devamı
Ardahan'da Dolu Yağışı Hayatı Felce Uğrattı

Ardahan'da etkili olan dolu hayatı felce uğrattı. Ardahan'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış bazı bölgelerde dolu şeklinde etkili oldu. İl merkezine bağlı Gürçayır ve Yaylacık Mahallelerinde etkili olan dol ..

Devamı
Almanya "Glifosat" Kullanımını Yasaklayacak

Almanya, 2023'ün sonundan itibaren yabani ot ilacı glifosatın kullanımını yasaklayacak-Almanya Çevre Bakanı Svenja Schulze:-“Böceklere zarar veren, insanlara da zarar veriyor. Böceklerin olmadığı bir dünya yaşamaya değmez” Almanya Çevre Bakanı S ..

Devamı
Çin Salatalıkları 1 Metreye Ulaşınca Paniğe Kapıldı

Bartın'ın Kozcağız beldesinde Müyesser Acıbal, tohumunu komşusundan alıp ektiği Çin salatalıkları 1 metre uzunluğa, 30 kilo ağırlığa ulaşınca paniğe kapıldı. Müyesser Acıbal, her geçen gün daha da büyüyen s ..

Devamı