Haberler / Blog

Korkuteli’nde Sağanak Ve Dolu, Tarım Alanlarını Vurdu

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde dün akşam saatlerinde yağan dolu ve yağmur, Akyar Mahallesinde meyve ağaçları ve ekili alanlarda zarara yol açtı. Antalya'nın Korkuteli ilçesinde dün akşam saatlerinde yağan dolu ve yağmur, Akyar Mahallesinde meyve ağ ..

Devamı
Antep Fıstığı İçin Gece Gündüz Silahlı Nöbet

Gaziantep'te, 'yeşil altın' denilen Antep fıstığının hasadı yaklaştıkça tarlalardaki önlemler de arttı.Gaziantep'te, 'yeşil altın' denilen Antep fıstığının hasadı yaklaştıkça tarlalardaki önlemler de arttı. Ellerinde av tüfekleriyle 15-20 metr ..

Devamı
Bakan Pakdemirli Arnavutköy'de Elektrikli Traktörü Test Etti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Arnavutköy'de çiftçilerle bir araya gelerek Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan ve yerli olarak geliştirilen elektrikli traktörün deneme sürüşünü gerçekleştirdi. Bakan Pakdemirli, "Güçlü bir traktör. Ama ..

Devamı
Yarısı Sizden Yarısı Bizden Destek Projesi Başladı

Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ yayınlanarak yürürlüğe girdi Tarım ve Orman Bakanlığının "Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Ya ..

Devamı
Hububat Fiyatlarındaki Yüzde 31’Lik Artış Çiftçiyi

Türkiye'nin tahıl ambarı Konya Ovası'nda hububat rekoltesi geçen yıla göre düştü ancak fiyattaki yüzde 31'lik artış çiftçinin yüzünü güldürdü. Türkiye'nin hububat üretiminin önemli bölümünün karşılandığı, "tahıl ambarı" olarak nitel ..

Devamı
Yaz Soğanı Hasatı Başladı

Türkiye'nin soğan ihtiyacının yüzde 60'ını karşılayan Polatlı'da yaz soğan sökümü başladı. Türkiye'nin soğan ihtiyacının yüzde 60'ını karşılayan Polatlı'da yaz soğan sökümü başladı. Fakat çiftçiler Sakarya Nehri'nin kurumasıyla bera ..

Devamı
Kırsal Kalkınma Projelerine Yüzde 50 Hibe Desteği

Tarım ve Orman Bakanlığının Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Proje tutarı 2,5 milyon liraya kadar olan yatırım ..

Devamı