Haberler / Blog

“Antep Fıstığı Üreticisine Destek Verilmeli

Gaziantep’in yöresel lezzetlerinden olan Antep Fıstığında kayıt dışı sorunu yaşanıyor. Fıstık üretiminin tam anlamıyla kayıt altına alınamaması nedeniyle fıstık rekoltesine ilişkin net rakamlar açıklanamıyor. Antep Fıstığ ..

Devamı
Meteoroloji'den Sağanak Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Karadeniz'in batısı, Edirne, Kırklareli ..

Devamı
Antep Fıstığının Bin Bir Derde Deva Yararları

‘Antep fıstığının faydaları nelerdir?’ sorusu karşılık besleyici değerleri olduğundan bahsedebiliriz. Antep fıstığı oldukça sevilen bir kuruyemiştir. Lezzetli olan Antep fıstığının birçok da faydası bulunmaktadır. Antep f ..

Devamı
Ete Büyük Zam Yolda

ETBİR Başkanı, 2018’de kırmızı et üreticisinin maliyetinin yüzde 30-35 arttığını belirterek Kurban Bayramı’ndan 1-1.5 ay sonra kırmızı etin yüzde 20 zamlanacağını söyledi. Maliyetlerindeki artışı sattığı ür& ..

Devamı
ESK’nın Elde Kalan Kurbanlık Alım Fiyatı Belli Oldu

Et ve Süt Kurumu, Kurban Bayramı için pazarlara getirilen ancak yetiştiricilerin elinde kalan kurbanlıkların satın alınacağını duyurdu. Et ve Süt Kurumu'nun (ESK) internet sitesinde yer alan açıklamasına göre; "Ül ..

Devamı
Tarımda Su Devrimi! 2023 Yılına Kadar...

Tarım ve Orman Bakanlığı, modern tarımda yağmurlama ve damla sulama gibi modelleri kullanarak su tasarrufu sağlayacak. Modern sulama sistemleriyle 2 milyon hektar alan daha tarıma açılacak. Birleştirme çalışmaları kapsamında da 2023 yılına ..

Devamı