Haberler / Blog

Çeltik Alım Fiyatı Ton Başına 3.800 TL Oldu

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 2019/2020 üretim çeltik alım fiyatını açıkladı. Toprak Mahsulleri Ofisinden yapılan açıklamaya göre çeltik üretiminin geçen yıla göre %4 artışla 975 bin ton seviy ..

Devamı
Fındık Üreticisine 75 Milyon Lira Ödeme Müjdesi

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) internet sitesinden yapılan duyuruya göre; “1-6 Eylül tarihleri arasında Ofis'imize fındığını teslim eden; 3.770 üreticimizin hesabına 75 Milyon TL yatırıldı. Üreticilerimiz 17.09.2019'dan itibar ..

Devamı
Fındık Timleri Sahaya İniyor

Ordu ​İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, fındıkta verim ve kaliteyi artırma çalışmaları kapsamında bir projeyi daha uygulamaya geçiriyor. Ordu Valiliği himayesinde, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü  ..

Devamı
Preseli Pamuk Yeni Bir Rekora İmza Attı

Preseli pamuk bugün yeni bir rekora imza atarak satıcısının yüzünü güldürdü. Şanlıurfa Ticaret Borsası'nda preseli pamuğun kilogramı 9,25 liradan satıldı.9,25 liradan satılan preseli pamuk borsada en yüksek &uum ..

Devamı
Beyaz Altında Buruk Hasat

Ceyhan Ziraat Odası Meclis Başkanı Yavuz Tezcan, önceki yıllarda pamuk hasadını bir bayram şenliğinde kurban keserek kutlarken bu sene tarladan pamuk değil cenaze kaldırır gibi üzgün ve umutsuz olduklarını söyledi. Çukurova'da pamuğun ayrı bir yer ..

Devamı
Ceviz Büyüklüğündeki ‘Fındık’ Şaşırtıyor

Ordu'da bir üreticinin bahçesinde yetiştirdiği ceviz büyüklüğündeki fındık, görenleri şaşırtıyor. Ordu'da bir üreticinin bahçesinde yetiştirdiği ceviz büyüklüğündeki fındık, görenleri şaşırtıyor. Kumru ilçesinde bir üretici taraf ..

Devamı