Haberler / Blog

Çukurova'da Pamuk Hasadı Başladı

Türkiye'nin tarımsal üretim merkezlerinden Çukurova'da, 450 bin dekarda ekilen ve hasadına başlanan pamukta 250 bin- 270 bin tonluk üretim bekleniyor. Tekstil, kozmetik, gıda ve yem sektöründe kullanılan pamuk, & ..

Devamı
‘Yeşil altında' Yılın İlk Hasadı Başladı

Siirt’te ‘yeşil altın’ olarak bilinen fıstıkta yılın ilk hasadı başladı. Siirt'te ‘yeşil altın' olarak bilinen fıstıkta yılın ilk hasadı başladı. Toplanan fıstıklar kilogramı 40 liradan tesislere satılıyor. Ke ..

Devamı
Çiftçilere Yüzde 50 Hibeli Tohum Desteği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından, tarım ve hayvancılığı geliştirmeye yönelik çiftçilere verilen desteklemeler devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhta ..

Devamı
Bu Çiftlikte İneklerin Bakımını Robotlar Yapıyor

Niğde Ömer Halisdemir Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi Hayvansal Üretim ve Teknolojileri bölümü öğrencileri son sistemle kurulan inek çiftliğinde eğitim görüyor. Fakülteye bağlı Ayhan Şahenk Tarı ..

Devamı
Malatya’da İlk Kenevir Hasadı Başladı

Malatya'da izinli olarak yetiştirilen kenevir de ilk hasat gerçekleştirildi. İzinli olarak kenevir ekiminin yapıldığı iller arasında bulunan Malatya'da, Battalgazi elçesinde 1 dekarlık alana ekilen kenevir bitkisinde ilk hasat ger&ccedi ..

Devamı
Hatay'da Ahıra Giren Kurtlar Koyunları Telef Etti

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde ahıra giren kurtlar 15 koyunu telef etti, 45'ini de yaraladı. Alınan bilgiye göre, olay gece saatlerinde ilçeye bağlı 35 kilometre uzaklıktaki Gültepe Mahallesi'nde meydana g ..

Devamı