Haberler / Blog

Hem Şekli Hem De Fiyatı Şaşırtıyor

Son zamanlarda Türkiye'de üretilmeye başlanan ancak çok yaygın olmayan ejder meyvesi, pazar tezgahlarında hem şekli hem de fiyatı ile herkesi şaşırtıyor. Amerikan kökenli ve İngilizce adı ile "dragon meyvesi" olarak bilinen tropikal ejder meyvesinin ağ ..

Devamı
Çukurova'da Pamuk Hasadı Başladı

Türkiye'nin tarımsal üretim merkezlerinden Çukurova'da, 450 bin dekarda ekilen ve hasadına başlanan pamukta 250 bin- 270 bin tonluk üretim bekleniyor. Tekstil, kozmetik, gıda ve yem sektöründe kullanılan pamuk, & ..

Devamı
‘Yeşil altında' Yılın İlk Hasadı Başladı

Siirt’te ‘yeşil altın’ olarak bilinen fıstıkta yılın ilk hasadı başladı. Siirt'te ‘yeşil altın' olarak bilinen fıstıkta yılın ilk hasadı başladı. Toplanan fıstıklar kilogramı 40 liradan tesislere satılıyor. Ke ..

Devamı
Çiftçilere Yüzde 50 Hibeli Tohum Desteği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından, tarım ve hayvancılığı geliştirmeye yönelik çiftçilere verilen desteklemeler devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhta ..

Devamı
Bu Çiftlikte İneklerin Bakımını Robotlar Yapıyor

Niğde Ömer Halisdemir Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi Hayvansal Üretim ve Teknolojileri bölümü öğrencileri son sistemle kurulan inek çiftliğinde eğitim görüyor. Fakülteye bağlı Ayhan Şahenk Tarı ..

Devamı