Haberler / Blog

En Pahalı Baharatta Hasat Başladı

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Karabük’ün Safranbolu ilçesiyle özdeşleşen ve kilosu 30 bin liradan satılması dolayısıyla “dünyanın en pahalı baharatı” olarak adlandırılan safran hasadı başladı. Gıda, ilaç, kozmetik gibi birçok ala ..

Devamı
Harran Ovasında Makineli Pamuk Hasadı Başladı

Türkiye pamuğunun yüzde 40'ının karşılandığı Harran ovasında beyaz altın olarak bilinen makine ile pamuk hasadı başladı.Harran ovasında tarım işçilerin yerine dev toplam makineleri aldı.Çevre ilçelerden Harra ..

Devamı
Pamuk Üreticileri Destekleme Primini Bekliyor

İzmir Ticaret Borsası (İTB) eylül ayı olağan meclis toplantısında konuşan İTB Meclis Başkanı Barış Kocagöz, pamuk üreticilerinin beklentilerini açıkladı. Destekleme prim miktarlarının bir an önce belirlenmesini istey ..

Devamı
Bademli’den Yerli Ceviz Hamlesi

Çiftçinin 51 yıllık dostu olan Ödemiş Bademli Fidancılık Kooperatifi, sürdürdüğü Ar-Ge çalışmalarının sonuçlarını alıyor. Kooperatif, seleksiyon ıslahı çalışmaları sonucu yerli ceviz çe ..

Devamı
Antepfıstığında Bakım ve Budama Zamanı

Gaziantep'in  Araban ilçesinde bölgenin en önemli gelir kaynaklarından olan antepfıstığı ağaçlarında hasat döneminde kurtların önüne geçmek için bakım ve budama çalışmaları başladı. 113 b ..

Devamı
Çiftçi Dertli: Pamuk Fiyatları Dibe Vurdu

Mezopotamya'nın en verimli topraklarını bünyesinde barındıran Mardin Ovası'nda bu yıl 100 bin dönüm arazide ekilen pamuktan 50 bin ton üretim beklenirken, fiyatların dibe vurması ve girdi maliyetinin tavan yapması üreticiyi kara kara düşündürüyor. T ..

Devamı