Haberler / Blog

Sıfır Faizli Miras Kredisi

Tarım-Orman Şûrası Komisyonu’nda alınan kararla miras yolu ile devreden arazilerde tarım faaliyetini sürdürecek kardeşe sıfır faizli miras kredisi kullandırılacak Türkiye’nin tarımda 25 yıllık yol haritasının belirlenec ..

Devamı
Tarım Bakanı Kesin Gidecek İddiası

Binali Yıldırım Başkan Yardımcısı olacak. Kültür/Turizm, Milli Eğitim, Sağlık ve Tarım bakanları kesin gidecek. Sözcü Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek bugünkü köşe yazısında olası kabine değişikliğinde kalacak ve gid ..

Devamı
Pancar Çiftçisi Verilen Fiyatlardan Memnun

Pancara verilen fiyat çiftçilerin yüzünü güldürürken, paralarını gününde aldıklarını ifade eden çiftçiler Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay'a teşekkür ediyor. Develi'nin Sindelhöy ..

Devamı
Çiftçilere 200 Milyon Metrekare Hazine Arazisi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, tarımsal yerli üretim için 200 milyon metrekare Hazine arazisi çiftçilere kiraya verilecek. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Türkiye'deki tarımsal faaliyetleri desteklemek, ye ..

Devamı
Pamuk  Üreticileri : Düşük Fiyat  Pamuk Üretimini Bitirir

Şanlıurfa’da çiftçilerin gözü kulağı açıklanması beklenen pamuk fiyatlarına çevrildi. Hükümetin pamuğa tatmin edici bir fiyat vererek alım yapmasını bekleyen çiftçiler, beklentilerinin karşılanmaması durumda 2020 yılında Şanlıurfa’da pamu ..

Devamı
Olumsuz Hava Koşulları Fıstıkta Verimi Düşürdü

"Yeşil altın" olarak nitelendirilen Siirt fıstığında ilkbaharda etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle verim azaldı Siirt genelinde yaklaşık 300 bin dekar alanda yetiştirilen fıstık, 9 bin ailenin geçimini sağlıyor. Geçen ..

Devamı
AK Parti'li Doğru: "Pamuk Üreticisi Primden Memnun Kalacak"

AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, pamuk priminde çiftçilerin memnun olacağı bir rakamın açıklanacağını söyledi. Aynı zamanda Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi olan Abdullah Doğru ile AK Parti Adana İl ..

Devamı