Haberler / Blog

Bademli’den Yerli Ceviz Hamlesi

Çiftçinin 51 yıllık dostu olan Ödemiş Bademli Fidancılık Kooperatifi, sürdürdüğü Ar-Ge çalışmalarının sonuçlarını alıyor. Kooperatif, seleksiyon ıslahı çalışmaları sonucu yerli ceviz çe ..

Devamı
Antepfıstığında Bakım ve Budama Zamanı

Gaziantep'in  Araban ilçesinde bölgenin en önemli gelir kaynaklarından olan antepfıstığı ağaçlarında hasat döneminde kurtların önüne geçmek için bakım ve budama çalışmaları başladı. 113 b ..

Devamı
Çiftçi Dertli: Pamuk Fiyatları Dibe Vurdu

Mezopotamya'nın en verimli topraklarını bünyesinde barındıran Mardin Ovası'nda bu yıl 100 bin dönüm arazide ekilen pamuktan 50 bin ton üretim beklenirken, fiyatların dibe vurması ve girdi maliyetinin tavan yapması üreticiyi kara kara düşündürüyor. T ..

Devamı
Sivas Tohumluk Patates Üretiminde Türkiye Birincisi

Sivas, Kangal ilçesi Kavak köyü Gemalmaz mezrasında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ‘Patates Hasadı Tarla Günü’ programı düzenlendi. Tarla gününe Sivas Valisi Salih Ayhan ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsme ..

Devamı
Bakan Pakdemirli Açıkladı! TMO, Üreticilere Ödeme

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisine (TMO) fındık, kuru üzüm, hububat ve bakliyat teslim eden üreticilerin bugünden itibaren paralarını tahsil edebileceklerini belirtti. Bakan Pakdemirli, TMO'ya 7-16 Eylül arasında fındı ..

Devamı
Çiftçi, Tüccarın İnsafına Bırakılmış Durumda

İzmir'in Foça ve Menemen ilçesinde pamuk yetiştiriciliği yapan üreticiler, tüccarların fiyat politikasını eleştirdi. İzmir'in Foça ve Menemen ilçesinde pamuk yetiştiriciliği yapan üreticiler, tüccarların fiyat politikasını eleştirdi. Bu kapsamda ..

Devamı
Ağrı’da Tohumluk Patates Hasadı Yapıldı

Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Engin; “İlimiz patates üretiminde hem kalite bakımından hem de üretim miktarı bakımından ülkemizde önemli bir konuma sahip olacağına inanıyoruz.” Ağrı İli Tutak İlçesine bağlı Karaağaç Köyünde 100 d ..

Devamı