Haberler / Blog

Pancar Çiftçisi Verilen Fiyatlardan Memnun

Pancara verilen fiyat çiftçilerin yüzünü güldürürken, paralarını gününde aldıklarını ifade eden çiftçiler Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay'a teşekkür ediyor. Develi'nin Sindelhöy ..

Devamı
Çiftçilere 200 Milyon Metrekare Hazine Arazisi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, tarımsal yerli üretim için 200 milyon metrekare Hazine arazisi çiftçilere kiraya verilecek. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Türkiye'deki tarımsal faaliyetleri desteklemek, ye ..

Devamı
Pamuk  Üreticileri : Düşük Fiyat  Pamuk Üretimini Bitirir

Şanlıurfa’da çiftçilerin gözü kulağı açıklanması beklenen pamuk fiyatlarına çevrildi. Hükümetin pamuğa tatmin edici bir fiyat vererek alım yapmasını bekleyen çiftçiler, beklentilerinin karşılanmaması durumda 2020 yılında Şanlıurfa’da pamu ..

Devamı
Olumsuz Hava Koşulları Fıstıkta Verimi Düşürdü

"Yeşil altın" olarak nitelendirilen Siirt fıstığında ilkbaharda etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle verim azaldı Siirt genelinde yaklaşık 300 bin dekar alanda yetiştirilen fıstık, 9 bin ailenin geçimini sağlıyor. Geçen ..

Devamı
AK Parti'li Doğru: "Pamuk Üreticisi Primden Memnun Kalacak"

AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, pamuk priminde çiftçilerin memnun olacağı bir rakamın açıklanacağını söyledi. Aynı zamanda Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi olan Abdullah Doğru ile AK Parti Adana İl ..

Devamı
Bayraktar: Pamuk Fiyatları Son Bir Yılda Yüzde 26 Geriledi

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “Pamuk fiyatlarının son bir yılda yaklaşık yüzde 26 oranında geriledi. Tam da hem verimden hem de üretimden memnun olacağı esnada yaşanan bu durum, çiftçimizde büyük hayal kırıklığına sebep oldu” Türkiye Ziraat ..

Devamı